Висвітлення прав людини в ЗМІ. Результати досліджень студентів-журналістів

Право людини на життя, на медицину, на освіту. А також право на вільне пересування й гідну оплату праці… Усього їх – 30.

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Загальна декларація прав людини.

У центральному корпусі нашого університету в межах проекту Академії права для журналістів та журналісток відбулася презентація курсових робіт студентів другого курсу спеціальності «Журналістика» на тему: «Проблеми висвітлення прав людини в регіональних ЗМІ».

Так, Тетяна Корник аналізувала пресу області щодо висвітлення права на життя, свободу та особисту недоторканність. Значна кількість порушень стосувалася й презумпції невинуватості, коли людина не може бути названа злочинцем без відповідного рішення суду.

Іванна Бурлака досліджувала контент періодичного видання «Віниччина».

Доповідь Аліни Туришин стосувалася АТО та висвітлення прав людини в пресі Криму, а також у ЗМІ, підконтрольних ДНР та ЛНР.

Маргарита Книш аналізувала соціальну проблематику в газеті «Подолянин».

Студенти запевнили, що це лише початок і вони й далі працюватимуть над темами висвітлення прав людини.

– Такі дослідження сприяють кращому розумінню прав людини та ролі держави в їх дотриманні. Крім того, тема прав людини, зокрема в Україні, є науково перспективною, – прокоментував доктор філологічних наук, професор Олександр Волковинський.

Оксана Грушанська