Літературно-науковий альманах

Журналіст Василь Добровольський: Щоб стати професіоналом потрібно самовдосконалюватися

Журналістика – це не просто діяльність зі збору, обробки і поширення інформації. Це соціальний інститут, який регулює відносини між людьми. Проте таке регулювання може призводити до непорозуміннь, розв’язанням яких займаються незалежні експерти. Саме тому Добровольський Василь Григорович, журналіст, голова Кам’янець-Подільської міськрайонної організації Національної спілки журналістів України, розповів студентам факультету української філології та журналістики про функціонування Національної спілки журналістів України.

Василь Григорович поділився власним досвідом журналістської діяльності, дав рекомендації майбутнім журналістам (яких він з повагою називає «колеги») щодо розвитку майстерності і навів приклади ефективної роботи спілки.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) – незалежна, громадська, позапартійна організація, яка має свої представництва в усіх областях України. Основна мета її діяльності – розвиток журналістики і соціально-правовий захист працівників засобів масової інформації.

Членом НСЖУ може бути особа, яка досягла 18 років і професійно займається журналістикою не менше одного року. Також членами Спілки можуть бути викладачі навчальних закладів, що готують журналістські кадри, і творчі працівники журналістських організацій.

Василь Добровольський також підказав, які документи необхідні для вступу.

Після виконання усіх вимог член НСЖУ отримує значок і членський квиток. Також НСЖУ видає посвідчення журналіста європейського зразка, яке дає можливість подорожувати в інші країни, щоб  виконувати журналістські завдання, і працювати за кордоном.

Це викликало неабияке зацікавлення серед студентів, тож вони записали необхідні умови, та навіть номер телефону журналіста, який пообіцяв допомагати з вирішенням складних питань у професійній сфері, тому що, як ніхто інший розуміє, наскільки важливою у цій професії є підтримка старших колег.

 

Ірина Хижа

Фото: Діана Грушанська