Daily Archives: жовтня 1, 2019

“Школа відкритого розуму”

XXIІ Szkola Otwartego Umyslu

Одним із важливих чинників, за яким сьогодні визначають рейтинг та престижність закладу вищої освіти, є його міжнародна співпраця. Щороку студенти та викладачі Університету Огієнка беруть участь у міжнародних науково-практичних семінарах, симпозіумах,конференціях програмах за обміном.

Однією з таких форм наукової співпраці є інтеграційні зустрічі в межах проекту «Школа відкритого розуму». Це не просто міжнародна конференція у загальному розумінні. Насправді, це – справжня методологічна школа, засідання якої проходять здебільшого у форматі наукових дискусій. Метою проекту є інтелектуальне виховання майбутніх учених, діячів освіти та культури, свідомих громадян суспільства.

Наприкінці серпня – на початку вересня традиційно учасників «Школи відкритого розуму» зустрічає Університет імені Яна Кохановського в м.Кельце (Республіка Польща). Наш університет представлялиОксана Лівіцька, асистент кафедри журналістики, Дмитро Коваленко, аспірант факультету української філології та журналістики, Діана Грушанська, магістрантка історичного факультету, Максим Сльозкін, студент історичного факультету таАнастасія Отвіновська, студентка факультету української філології та журналістики.

Двадцять друга міжнародна інтеграційна зустріч відбувалася в межах теми «Вітальні цінності сучасної людини». Саме довкола неївпродовж п’яти днів “точилися” палкі дискусії, в яких науковці, аспіранти і студенти намагалися віднайти істину.

Під час конференції для учасників «Школи відкритого розуму» була проведена екскурсія історичними куточками міста Хенчини, також вони відвідали головний корпус Університету в Кельце, поспілкувалися з керівництвом закладу й міста, а головне – зав’язали дружні стосунки з колегами із Польщі, Росії, Чехії та України.

Максим Сльозкін

Польсько-німецька літня школа для молодих журналістів регіональних та місцевих медіа України: новий досвід, нові можливості, нові перспективи

З 15 по 22 вересня 2019 року в м. Жешуві працювала польсько-німецька літня школа для молодих журналістів регіональних та місцевих медіа України в роботі якої взяла участь Оксана Лівіцька, кандидат філологічних наук, асистент кафедри журналістики К-ПНУ імені Івана Огієнка.Організатори проекту – Інститут комунікаційних наук Бамберзького Університету (Німеччина), факультет журналістики Жешувського Університету (Польща), Університет імені Альфреда Нобеля (Україна).

Молоді журналісти з різних регіонів України ознайомитися з умовами роботи західних колег. Фахівці зі сфери соціальних комунікацій, а саме: професори Войцех Фурман, Павел Куца (Жешувський університет, Польща), Казимір Волні-Зморжинський (Папський університет Іоанна Павла ІІ у Кракові, Польща), Маркус Бемер (Бамберзький університет, Німеччина) розповіли під час читання лекцій про нові тренди в журналістиці Німеччині та Польщі. Теоретичний матеріал учасники школи закріплювали під час воркшопів, які передбачали групову, парну та індивідуальну роботу, а закінчувалися вони дискусіями щодо тієї чи тієї журналістської теми.

Програма польсько-німецької школи передбачала обговорення:

• питання про журналістську етику в умовах конфлікту і кризових ситуацій;
  • актуальних трендів у німецькій журналістиці;
  • проблем мультимедійної журналістики;
  • особливостей написання репортажів у Польщі;
  • зв’язків між журналістикою і PR у Польщі;
  • візитів до редакцій польських газет та радіо в Підкарпатському воєводстві.

Сім днів лекційних занять, 7 днів візитів до редакцій регіональних газет і радіо, сім днів відвідувань офіційних установ і музеїв – все це збагатило досвід учасників проекту. Під час навчання в школі вдалося зреалізувати і наукову, і пізнавальну, й екскурсійну мету. Як відомо, Жешув вражає туристів як старовинною так і сучасною архітектурою. З одного боку, Жешувський замок, Ратуша, пам’ятник «батькові польського блюзу» Тадеушу Налепі, з іншого – мультимедійний фонтан, що «танцює» й «співає», а також скляний кільцевий міст, який підсвічується в темряві.

Насамкінець усім учасникам було вручено сертифікати, які засвідчують навчання в польсько-німецькій літній школі для молодих журналістів регіональних та місцевих медіа України. З сертифікатом, новим досвідом, а також позитивними враженнями від навчання в літній школі повернулася асистент кафедри журналістики Оксана Лівіцька з Жешувського університету. За її словами, міжнародна співпраця сприяє не лише збагаченню досвідом в галузі освіти і науки, а й зміцненню стосунків між державами.

Кафедра журналістики