Неформальна освіта здобувачів вищої освіти

Участь здобувачів вищої освіти у проєкті «Школа відкритого розуму»

 

Участь здобувачів вищої освіти у конкурсі «Різні-Рівні»

Участь здобувачів вищої освіти у проєкті «Журналістика рішень»

Сертифікат Ірини Граничко

Сертифікат Анастасії Туганашевої

Участь здобувачів вищої освіти у молодіжному фестивалі соціальної реклами «Інший погляд»

Участь здобувачів вищої освіти у Конкурсі студентських журналістських робіт «Права людини в медіа: від розуміння до змін».

ЖУРНАЛІСТИ ЗА ПРАВА ЛЮДИНИ http://ukrfilolzh.kpnu.edu.ua/2020/07/01/zhurnalisty-za-prava-liudyny/

25 червня відбулося урочисте підбиття підсумків Конкурсу студентських журналістських робіт «Права людини в медіа: від розуміння до змін» та оголошено переможців. Конкурс має на меті сприяти якісним змінам у журналістській освіті та стимулювати розвиток медіадіальності на цінностях прав людини.

Загалом до оргкомітету конкурсу було подано 171 роботу від 267 авторів з 25 університетів та одного журналістського гуртка. До участі в конкурсі приймалися письмові роботи, фото-, аудіо- та відеороботи, соціальна реклама з таких тем: гендерна рівність, інклюзія в дії, запобігання мові ворожнечі, громадянський активізм на захист прав людини та свобода слова.

До участі у конкурсі долучилися студенти спеціальності 061 Журналістика. Студенти представили на розгляд експертів соціальну рекламу, постер та аналітичну статтю з теми захисту прав людини. За результатами конкурсу студентки Ольга Голуб та Вікторія Саричева посіли почесне 2 місце у номінації «Графічні роботи» з соціальним постером «Ти можеш обирати». Конкурсна робота виконана на актуальну правозахисну тему – інклюзія в дії, включення усіх груп населення в громадські процеси, доступність для різних груп населення. Робота присвячена  проблемам реалізації права особи з інвалідністю на активне життя, зокрема на дозвілля.

«Як часто ви зустрічаєте на вулиці людей з інвалідністю? А в інвалідному візку? Людей, які відвідують кінотеатри і галереї, магазини і торговельні центри, банки і аптеки?.. Зрештою, людей, які, мешкаючи в багатоповерхівці, можуть із легкістю дістатися до домівки без сторонньої допомоги? І одна справа, якщо йдеться про міста-мільйонники (особливо європейські) з гарно розвиненою інфраструктурою, а інша, коли це стосується невеликих українських міст. Вибір за людей, які в інвалідному візку, вже зроблено. Але чи правильний?», – коментує Ольга Голуб.

Відповіді на ці питання студентки подають в авторському соціальному постері. Авторки звертаються до принципів рівності, недискримінації, інклюзії і пропонують власне бачення проблеми.

Крім того, студентка спеціальності 061 Журналістика Аліна Туришин стала призеркою конкурсу у номінації «Письмові роботи», де представила аналітичну статтю з теми «Катування в Бердянській ВК №77». Конкурсна робота є самостійно виготовленим продуктом, що розкриває проблему катування у в’язницях. Студентка здійснила чималу пошукову, дослідницьку роботу, що передбачала написання інформаційних запитів, пошук коментарів. Власне бачення проблеми вдало проілюстровано коментарями правозахисних груп, родичів ув’язнених, лікарів тощо.

Конкурс «Права людини в медіа: від розуміння до змін» є спільною ініціативою Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Центру прав людини ZMINA, Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

 

Участь здобувачів вищої освіти у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Участь здобувачів вищої освіти у проєкті «Хаб медіа мобільності» 


Участь здобувачів вищої освіти у Всеукраїнському фестивалі для студентів та викладачів журналістики “Праволюдяність: Mediafest 2019”

Участь здобувачів вищої освіти у Massive open online course (MOOC) Training: English for Media Literacy 

Участь здобувачів вищої освіти у Школі медіаграмотності та анімації “АнімаМедіа”

Участь здобувачів вищої освіти у фестивалі короткометражного кіно про медіа “Кіномедіа”

Кам’янчани підкорили фестиваль”Кіномедіа” https://kp.20minut.ua/lyudi/kamyanchani-pidkorili-festival-kinomedia-10588265.html

світлина зі сторінки фестивалю у facebook

  • Вчора, 24 лютого, у Києві відбулася церемонія нагородження учасників фестивалю “Кіномедіа”.
  • Конкурсанти із Кам’янця повернулися додому із перемогами в конкурсі анімаційного кіно, у номінації “документальне кіно” та із гран-прі!

Фестиваль “Кіномедіа” загалом проходить вже увосьме. Талановита молодь із різних міст України робить кіно про журналістику. Якщо минулого року із Кам’янця – Подільського взяло участь троє студентів, що працювали над однією стрічкою, то у цьому році кам’янчан було ледь не половина від усіх учасників фестивалю. Із цього навіть жартували, що організаторам “Кіномедіа” дешевше би обійшлося зробити фестиваль у Кам’янці – Подільському.

Загалом із Кам’янця подали сім проектів. Немало, погодьтеся! Перемогли, щоправда, не всі.

У номінації “Документальне кіно” перемогу здобули студентки 2 курсу факультету української філології та журналістики КПНУ ім. І Огієнка Діана Грушанська та Юлія Бараболя.

Дівчата зняли фільм про те, як сьогодні соцмережі замінюють живе людське спілкування. Студентки отримали сертифікат на 5 тисяч гривень.

У спеціальному конкурсі анімаційного кіно від фестивалю “Кіномедіа” перемогу здобула Шептицька Іванна. Тема мультику  – “Медіаграмотність”. У стрічці проілюстровано, чому медіаграмотність важлива для суспільства сьогодні. Переглянути мультфільм можна нижче:

Гран-прі теж у кам’янчанки!

Колишня студентка-магістрантка факультету української філології та журналістики  КПНУ ім. І. Огієнка Тетяна Ясінчук створила мультиплікаційний фільм, що завоював найвищу нагороду фестивалю – гран-прі ( а це – 10 000 гривень)!

 

 

Кам’янець – у кіно! Підсумки 2016 року https://kp.20minut.ua/Kino/kamyanets—u-kino-pidsumki-2016-roku-10573241.html

Український кінематоргаф не спить. Цьогоріч у прокат вийшло аж 30 вітчизняних стрічок. Кам’янець – Подільський намагається не відставати: студенти КПНУ знімали короткометражки на фестиваль, а «кам’янецький Скорсезе» взявся за роботу над двома повнометражними фільмами.

Ще три дні і 2016 рік перетвориться на історію, про яку всі згадуватимуть із ностальгією, переглядаючи світлини, відео, перечитуючи тексти. Україна, не зважаючи на нелегкий час, намагається розвиватися у галузі культури. Гарно це демонстровано у кіносфері. До речі, Кам’янець – Подільський також цього року не «спав» у плані кінематографу; студенти місцевого вишу знімали короткометрівки на фестиваль «Кіномедіа»; Андрій Заєць, місцевий режисер із досвідом, почав працювати над історичним кіно та завершує роботу над детективним.

За даними Cut Insight, цьогоріч українське кіно побило всі рекорди! За 2016 рік у прокат вийшло 30 вітчизняних стрічок. Якщо зрівняти, минулого року українська кіноіндустрія збагатилася 24-ма фільмами, а в 2014 році – 16-ма. Тенденція демонструє той факт, що українське кіно росте. І це не може не радувати.

фото: Cut Insight

У Кам’янці – Подільському кінематограф теж не стоїть на місці. Якщо пригадуєте, місцевий режисер  Андрій Заєць уже нам розповідав про стрічку «Одного разу в місті на Камені», над якою працював у 2016 році.  А вже після 1 січня прийдешнього року містяни матимуть змогу переглянути офіційний трейлер до  фільму.  Ще Андрій  продовжував займатися зйомкою фільмів «короткого метру». Так, вийшло дві його документальні стрічки про фестиваль історичної реконструкції ‘‘Schola Militaria”, а також режисер допомагав у зйомці соціальної реклами, присвяченій «українському питанню» в Нідерландах.Хлопець вирішив не зупинятися на одному фільмі й почав працювати над ще одним, на історичну тематику.

Як розповів Андрій Заєць журналістам «20 хвилин» кіно поки не має остаточної назви, оскільки цьогоріч лише розпочав над ним роботу, яку планує продовжити у 2017-му році. У цій стрічці йдеться про життя селянина, який пішов на службу. За словами Андрія,  це історія становлення та дорослішання, любов.

У плані зйомок короткометрівок, студенти Кам’янець – Подільського національного університету взяли участь у фестивалі «Кіномедіа». На фесті Кам’янець – Подільський представляли аж 5 соцроликів. Студентка Аліна Туришин зняла мультфільм із пластиліновим героєм, у якому йдеться про загрозливу залежність людини від Інтернету. Команда Дениса Брилінського, Богдани Хоми та Іванни Шептицької представили ролик про важливість поняття «медіаграмотність» для суспільства, адже некомпетентні коментатори у соцмережах перетворюються на так званого«диванного експерта». Василь Арович та Юлія Боднар працювали над стрічкою про безпеку персональних даних у мережі. Діана Грушанська та Юлія Бараболя у своєму кіно засудили віртуальне життя, яке все більше й інтенсивніше замінює реальність. А Ольга Банах та Вікторія Саричева  перенесли епоху Шерлока Холмса на сьогодення й уявили, як геніальний детектив розкривав би злочини за допомогою соцмереж.

Ми впевнені, що наступного року кам’янецьке кіно продовжить свій розвиток і дивуватиме гарними результатами та новаторськими ідеями, втілених у кадрах.