Виховна робота зі студентами
Профорієнтаційна робота науково-педагогічних працівників факультету української філології та журналістики у школах Кам’янця-Подільського
17 березня науково-педагогічні працівники факультету української філології та журналістики відвідали заклади загальної середньої освіти Кам’янця-Подільського з метою ознайомлення учнів із діяльністю К-ПНУ та особливостями вступної кампанії у 2024 р.
Зокрема, завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Людмила Марчук зустрілася з учнями Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи №16 I-III ступенів. Людмила Миколаївна розповіла про історію закладу вищої освіти, закцентувала увагу славних традиціях першого Українського державного університету в Україні та його визнаних наукових школах, продемонструвала відео звернення студентів і випускників вишу до майбутніх абітурієнтів.
Майстер-клас, демонстрація роликів, відверта розмова про майбутню професію: зустріч науково-педагогічних працівників кафедри журналістики зі старшокласниками
12 квітня відбулася зустріч завідувача кафедри журналістики К-ПНУ професора Людмили Марчук, викладачів кафедри Ольги Голуб та Алли Гуменюк із старшокласниками Ярмолинецької ОТГ.
Майстер-клас, демонстрація роликів, відверта розмова про майбутню професію – все це стало можливим завдяки випускникам Університету Огієнка Володимиру Постовіту – директору Ярмолинецького ЗЗСО I-IІІ ст., Марині Краснопортко – директорці комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області.
Живе спілкування з молоддю, зустрічі з вчителями – це саме той обмін інформацією, який надихає та дає сили на подальші педагогічні злети!
Також дякуємо за співпрацю Руслані Гаврилюк – начальниці відділу освіти Ярмолинецької селищної ради. Підписана угода сприятиме обмінові методичними та науковими новаціями.
На екскурсію – до Університету Огієнка
30 березня з ініціативи науково-педагогічних працівників кафедри журналістики К-ПНУ відбулася зустріч із лідерами учнівського самоврядування Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості.
Після прогулянки Старим містом екскурсанти мали можливість відвідати Музей історії Університету Огієнка. Тут школярів зустріла та провела для них екскурсію директор музею, доцент, кандидат історичних наук Ірина Паур.
Експозиція віддзеркалює славну історію закладу, починаючи з часу його заснування, а це вже 105 років! Рідкісні світлини зберегли момент відкриття Українського університету в Кам’янці, а також є серед експонатів оригінал газети «Свято Поділля», яку видали саме з нагоди відкриття вишу, у якому працювали історико-філологічний, фізико-математичний, сільськогосподарський і природничий факультети. Цікавинкою для учнів став предметний експонат – старовинний університетський стіл, за яким працювало не одне покоління науковців. Існує навіть така легенда: якщо доторкнутись до цього столу – можна набратись натхнення та позитиву для складання іспитів. Світлини з перших випускних альбомів, творчого життя студентства, ректори та професори університету – більш ніж століття пам’ять живе в стендах та вітринах музею. Окремий розділ, який чи не найбільше зацікавив лідерів учнівського самоврядування – здобутки в спорті студентів факультету фізичної культури, який був відкритий у 1949 році. Серед численних медалей, кубків та дипломів європейського та світового рівня – світлини олімпійських чемпіонів, студентів і випускників вишу та їх наставників.
Ірина Василівна відповіла на численні питання школярів, які переважно стосувались того, які спеціальності можна здобути в К-ПНУ.
Але знайомство з університетом на цьому не закінчилося. Екскурсія продовжилася в навчально-науковій лабораторії етнології, яку провів кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри історії, української літератури та компаривістики, завідувач лабораторії Валерій Щегельський. У фондах лабораторії – багата колекція експонатів із народного побуту давнього Поділля та інших регіонів України. Ремесла та промисли, речі побутового ужитку, автентичний одяг українців XIX-XX століття, символи свят та обрядових дійств… Особливо цінною є екскурсійна розповідь Валерія Васильовича, що базується на численних наукових дослідженнях і супроводжується чудовим предметним планом. Юні жителі Ярмолинецької громади побачили й старовинну ступу (навіть спробували скільки фізичної сили потрібно, щоб потовкти у ній зерно), і справжню трембіту, дізналися секрети її виготовлення, розглянули неймовірну колекцію писанок, глиняного посуду, а також справжній ткацький верстат і ще багато чого цікавого.
Із гостями поспілкувався директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики, доктор філологічних наук, доцент Борис Коваленко. Особлива подяка за допомогу в організації екскурсії, супроводі групи та пізнавальне спілкування завідувачу кафедри журналістики, доктору філологічних наук, професору Людмилі Марчук.
Школярі активно поділилися враженнями від побаченого. Не менш приємною зустріч стала для керівниць групи – заступниці директора Будинку творчості Тетяни Граб і методистки закладу Ірини Шуверткової, які є випускницями Університету Огієнка. Хто знає, можливо, це знайомство приведе когось із учасників подорожі до старовинного Кам’янця-Подільського й у стіни не менш славетного університету?
Чекаємо на майбутніх абітурієнтів!
Пізнавальна екскурсія майбутніх журналістів до Городоцького телерадіопресцентру, краєзнавчого музею «G-Museum» та IQ-офісу
20 жовтня здобувачі вищої освіти навчально-наукового інституту української філології та журналістики спеціальності 061 Журналістика разом із доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри журналістики Людмилою Марчук та кандидатом філологічних наук, старшим викладачем кафедри журналістики Наталією Загоруйко здійснили екскурсійну поїздку.
Екскурсію організувала викладачка кафедри журналістики, член НСЖУ, директорка ПП «Редакція газети «Вперед»» Алла Гуменюк за підтримки депутатки Хмельницької обласної ради Уляни Ткаченко (фракція «За конкретні справи»).
Студенти та викладачі мали можливість поспілкуватись із директоркою Городоцького телерадіопресцентру Наталією Попович. Пані Наталія розповіла про особливості роботи локальних медіа та окреслила основні напрями діяльності конвергентної редакції, яка є засновником чотирьох засобів масової інформації – газети, телебачення, радіо та інтернет-видання «Городок.City».
Також начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради Олег Федоров провів екскурсію історико-краєзнавчим музеєм «G-Museum» – сучасним інформаційно-просвітницьким центром, аналогів якому нема не тільки в Україні, але й у самій Європі.
Ще однією локацією, яка вразила своєю інноваційністю, став IQ-officе – потужний інтелектуальний хаб із чудовими опен-спейсами та лофт-простором.
Наприкінці екскурсії відвідали санктуарій святого Антонія, де зберігається чудотворна ікона Святого Антонія Падуанського з немовлям Ісусом на руках. Образ є дорогоцінним раритетом, який потрапив у наш край ще 1404 року з монахами ордену.
Здобувачі вищої освіти поділилися враженнями:
Дар’я Вітренюк: «Подорож до містечка Городок була надзвичайною. Спершу ми відвідали телерадіопресцентр і побачили як відбуваються процеси перед випуском подкастів або інших інформаційних передач на радіо. Виявилося, що за кадром прихована справжня магія».
Андріана Коваль: «У цій екскурсії ми отримали неймовірну можливість поєднати історію, культуру, технології та духовність. Це було надзвичайно пізнавально та захопливо. Вдячна за той день, який приніс нам багато незабутніх вражень та нових відкриттів».
Каріна Маліновська: «Ця поїздка була дуже цікавою та продуктивною. Я побачила як відбувається запис новин, поспілкувалась із цікавими людьми. Разом з одногрупниками та чудовими викладачами отримала багато нових вражень».
Тетяна Казик: «Поїздка була цікавою та веселою. Ми побували в студії новин та послухали різні факти про журналістику, відвідали музей, який зачаровує. IQ-офіс надзвичайно вражає своїми масштабами».
Ілля Кащен: «Екскурсія редакцією, музеєм та IQ-офісом була дуже цікавою та пізнавальною. Я дізнався більше про процес створення телевізійних та радіопрограм, оглянув історичні артефакти та зрозумів, наскільки наша країна має багатогранну історію. В IQ-office дізнався про його створення та напрями роботи. Кожне з цих місць має свої особливості!».
Тетяна Ванат: «Екскурсія подарувала багато приємних вражень. Ми змогли дізнатися трохи більше про створення передач як на радіо, так і телебаченні. Зустрілися з багатьма цікавими людьми, професіоналами своєї справи. Також яскравою, в багатьох аспектах, нотою виявися технологічний IQ-офіс, у якому зосереджено все необхідне для комфортної праці. “G-Museum” – місце, де зустрілися давня та новітня історії. Екскурсія була цікавою та веселою. Я отримала приємні враження».
Максим Дацко: «Поїздка була надзвичайно веселою та корисною. Ми змогли побачити із середини кухню редакції, побачити, як створюються матеріали та монтуються ролики. Мали можливість поспілкуватися із професіоналами, почути про те, як це бути журналістом. Спілкування із директоркою редакції Наталією Попович було доволі цікавим, ми дізналися багато нового про роботу редакції, її історію та те, як змінилася робота з початку повномасштабного вторгнення. Нас зігріли та пригостили смачним чаєм і бутербродами. Також ми мали змогу побувати в музеї та IQ-центрі. Від цієї невеличкої подорожі залишилися лише позитивні емоції».