Новини

Фестиваль журналістики«Межигір’я фест»

4-5 червня 2016 року в околицях села Нові Петрівці поблизу Києва пройшов «Межигір’я Фест», що був приурочений до Дня журналістики.
Вже третій рік поспіль активні представники «четвертої влади» збираються в колишній резиденції Віктора Януковича, щоби поділитися досвідом та подискутувати на різні теми сучасної журналістики. Саме там панує справжня свобода слова.

Взяти участь в заході могли всі бажаючі, однак за попередньої реєстрації. Головна умова – бути представником ЗМІ, а також цікавитися журналістськими розслідуваннями. Загальна кількість учасників фестивалю, враховуючи спікерів, близько 100 осіб. Приємно, що до участі у щорічному журналістському фестивалі «Межигір’я фест» долучилися студенти факультету української філології та журналістики.
Перший день відзначився виступами відомих журналістів-розслідувачів: Віла Фіцгіббона (ICIJ), Дрю Саллівона (OCCRP), Дмитра Гнапа («Слідство. Інфо») та Романа Аніна («Новая газета»). Модератором відкритої дискусії стала головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик.
У рамках фестивалю відбулася презентація фільму «The Master Plan» відзнятого журналістами з Естонії, Литви і Латвії. Картина По завершенню офіційних виступів всі учасники фестивалю мали змогу поспілкуватися в невимушеній атмосфері під пісні гурту «The Muckrakers».
Спікерами другого дня були представники Громадського телебачення Анна Бабинець, Ангеліна Карякіна та Анастасія Станко, а також Євген Федченко (Stop Fake), Дейв Каплан (ICIJ) та Роман Шлейнов («Ведомости»).
Варто відзначити, що подібні фестивалі стають платформою для вільного вираження поглядів, обміну досвідом та набуттю нових журналістських навичок.
Кафедра журналістики