Презентація проєкту регіонального громадянського медіа

9 квітня в рамкаї проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми медіапростору» (м. Київ) було представлено проєкт регіонального громадянського медіа. Модель громадянського регіонального мовника була розроблена доценткою кафедри журналістики Оленою Колупаєвою та випускницею спеціальності Журналістика Ольгоб Голуб.

Проєкт створення регіонального громадянського ЗМІ базується на  досвіді успішної реалізації стратегії розвитку громадянської журналістики Німеччини, зокрема медіацентру «OK-TV Ludvigshafen».

В основі проєкту лежить створення медіацентру громадянської журналістики на базі навчальної лабораторії мультимедійних засобів та медіадизайну, що є  структурним підрозділом кафедри журналістики факультету української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Лабораторія оснащена сучасним обладнанням для підготовки професійного контенту: хромакеєм, цифровою камерою Canon EOS 600D, штативом, диктофоном, комп’ютерами зі встановленими спеціалізованими програмами для відео- та аудіомонтажу Adobe Premiere, Adobe Audition.

Для функціонування медіацентру сформульовано такі основні завдання:

• пожвавити процес формування думки про регіональну освіту, культуру, суспільне життя;
  • підтримувати творчі здібності громадян;
  • формувати у громадян медіакультуру та підвищити їхні знання в галузі медіа.

Діяльність регіонального медіацентру буде здійснюватися за такими напрямками: Мистецтво і культура, Політика/Суспільство, Медіаграмотність у режимі онлайн, Громадська діяльність, Фільми (Див. інфографіку «Медіацентр на базі навчальної лабораторії мультимедійних засобів та медіадизайну»).

Мовлення буде здійснюватися студентами-журналістами, школярами, котрі є учасниками Школи юного журналіста, що діє на базі університету, представниками некомерційних організацій, блогерами. Окрім того, медіацентр стане майданчиком для громадян, які прагнуть самовиразитися і шукають платформу, де вони можуть розповісти про події, свідками яких стали. Тому передбачається можливість надсилання в редакцію медіацентру власних матеріалів, аматорських відео.

У підсумку варто зазначити, що запропонована модель регіонального медіацентру стане майданчиком для студентів-журналістів, громадян, блогерів, представників некомерційних організацій щодо висвітлення суспільно-важливих тем, широкого кола політичних, культурних, освітніх питань. Такий підхід зробить медіа більш демократичними, дасть можливість висловитися кожному, зробити власний внесок у вирішення певної проблеми.